Fot. Stowarzyszenie Bezpieczna Przyszłość
Akademia Wójta

Wychowanie dzieci w nowoczesnej gminie.
Akademia Wójta

Witryna Wiejska

Gminne programy opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt [PORADNIK]

Wszechnica

Przybyszew.
Stulecie przemian polskiej wsi [ROZMOWA]

ABC Przedsiębierczości V

ABC przedsiębiorczości V.
Zapraszamy nowych trenerów!

Wychowanie dzieci w nowoczesnej gminie. Akademia Wójta

Przybyszew. Stulecie przemian polskiej wsi [ROZMOWA]

ABC przedsiębiorczości V. Zapraszamy nowych trenerów!

Wychowanie dzieci w nowoczesnej gminie. Akademia Wójta

Obecne standardy jakości żłobków dotyczą jedynie spraw technicznych, sanitarnych, norm budowlanych oraz norm żywieniowych. Nie obejmują obszarów kluczowych dla wszechstronnego rozwoju dziecka, takich jak: relacje dziecka z opiekunem, sposoby/metody wspierania rozwoju, propozycja edukacyjna, relacje z rodzicami. A to właśnie te sprawy decydują, czy dziecko będzie w żłobku szczęśliwe i czy rodzice będą mieli pewność, że ich dziecko jest w dobrych rękach*. Dobry żłobek jest to również okazja dla podniesienia atrakcyjności gminy i zachęcenie mieszkańców do pozostania na miejscu.

Wypłaciliśmy ponad 3 tys. mikropożyczek dla woj. podkarpackiego!

W grudniu 2019 r. Fundacja Wspomagania Wsi zakończyła dystrybucję pożyczek dla mikroprzedsiębiorców prowadzoną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Przez 9 lat podkarpackie firmy mogły się ubiegać o wsparcie finansowe ze środków unijnych (będących w dyspozycji województwa  podkarpackiego), budżetu państwa oraz Fundacji.  Był to nasz najdłuższy program finansowany głównie ze środków zewnętrznych. Obecnie program pożyczkowy finansowany jest z naszych środków.