Witryna Wiejska

Wsparcie dla aktywnych społeczności lokalnych

Witryna Wiejska redagowana jest przez zespół Fundacji Wspomagania Wsi. Portal powstał w ramach programu „Wieś Aktywna, Budowanie społeczeństwa informacyjnego e-VITA”, który prowadzony był w latach 2004-2011.

Witryna Wiejska adresowana jest do mieszkańców wsi i małych miast, wszystkich, którzy zainteresowani są aktywnością w środowisku lokalnym.

W myśl redakcji, zespołu Fundacji Wspomagania Wsi, Witryna ma być portalem współtworzonym przez użytkowników. Oznacza to, że każdy może zadawać pytania ekspertom w dziedzinie prowadzenia biznesu, czy działań organizacji społecznych, ale także przysyłać materiały, teksty, zdjęcia, aby portal był bogatszy i ciekawszy. Witryna Wiejska ma być wspólnym forum dla mieszkańców małych miejscowości, pokazywać to, co łączy i co dzieli lokalne środowiska. Każdy może w tym wziąć aktywny udział.

Zapraszamy na Witrynę Wiejską!