Wszechnica.org.pl

Wykłady w Internecie

Wszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji na tematy społeczno-polityczne do obejrzenia i wysłuchania i online. Serwis redagowany jest w zespole Fundacji Wspomagani Wsi. Portal kierujemy do wszystkich internautów, w szczególności do mieszkańców wsi i małych miast, którym chcemy dać możliwość dostępu do rzetelnej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów oraz śledzenia aktualnych debat na różnorodne tematy.

Większość materiałów realizowana jest we współpracy z naszymi partnerami, do których należą prestiżowe instytucje kultury i nauki (m.in.: Muzeum Narodowe w warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Festiwal Nauki w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN). Oprócz tego na Wszechnica.org.pl można również znaleźć nagrania związane z różnymi działaniami FWW, poświęcone m.in. ochronie dziedzictwa kulturowego, włączaniu mieszkańców w planowanie przestrzeni wspólnej czy zarządzaniu ryzykiem powodziowym. Wszechnica posiada również własne studio, gdzie nagrywa rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Większość materiałów dostępnych na portalu opublikowanych jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-SA 3.0 PL), dzięki czemu są dostępne bezpłatnie dla wszystkich, także do dalszego rozpowszechniania i publicznego prezentowania (np. w szkołach czy bibliotekach).