Fot. CKiAL w Gowarczowie

Gra „Samoorganizujmy się!” w CKiAL w Gowarczowie (woj. świętokrzyskie)

Piotr Włodarczyk, 19 grudnia 2018 (15:30)
Egzemplarze gry "Samoorganizujmy się!" trafiły do Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie (woj. świętokrzyskie). W pierwszej rozgrywce w CKiAL wzięło udziało 12 uczniów z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum.

– Nietypowa tematyka gry bardzo przypadała młodym do gustu, natomiast trudności przysporzyło samo rozpracowanie gry. Jak się okazuje, kierowanie spółdzielnią oraz zgłębienie siatki wzajemnych zależności nie jest takie proste – relacjonuje Elwira Sybiga, dyrektorka CKiAL w Gowarczowie.

Kolejne zajęcia z grą zaplanowano podczas ferii zimowych, które w woj. świętokrzyskim rozpoczynają się w połowie stycznia.

Gra „SamoorganizujMY się”

Gra „SamoorganizujMY się” opowiada o rozwoju polskiej spółdzielczości w XIX i XX wieku. Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Każdy z graczy może wcielić się w niej w rolę kierownika jednej z historycznych spółdzielni. Autorzy zadbali o odwzorowanie realiów epoki – na kartach znajduje się blisko 150 zdjęć i opisów historycznych postaci, wydarzeń oraz instytucji. Jeden komplet przeznaczony jest dla od 2 do 7 osób. Sama rozgrywka zajmuje około 45 minut.