Fot. Biblioteka w Łękawie

Gra „Samoorganizujmy się!” w Łękawie (woj. łódzkie)

Piotr Włodarczyk, 22 grudnia 2018 (15:57)
Gry "Samoorganizujmy się!" trafiły do Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Po raz pierwszy zostały wykorzystane podczas zajęć w Bibliotece w Łękawie, w których wzięło udział 14 osób.

– Zawartość gry pozwoliła uczestnikom poznać nie tyko historię polskiej spółdzielczości, ale także nauczyć się współpracy w grupie. Po zakończonych rozgrywkach, młodzież miała okazję zapoznać się z literaturą dostępną w bibliotece dotyczącą powstania polskiej spółdzielczości, min. książką „RAZEM? czyli Społem” Romualda Mielczarskiego – relacjonuje Katarzyna Oleksiewicz-Kapłaniak z Biblioteki w Łękawie.

Kolejne zajęcia zaplanowano podczas ferii zimowych.

Gra „SamoorganizujMY się”

Gra „SamoorganizujMY się” opowiada o rozwoju polskiej spółdzielczości w XIX i XX wieku. Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Każdy z graczy może wcielić się w niej w rolę kierownika jednej z historycznych spółdzielni. Autorzy zadbali o odwzorowanie realiów epoki – na kartach znajduje się blisko 150 zdjęć i opisów historycznych postaci, wydarzeń oraz instytucji. Jeden komplet przeznaczony jest dla od 2 do 7 osób. Sama rozgrywka zajmuje około 45 minut.