Fot. ZS nr 1 Wieluniu

Gra „Samoorganizujmy się!” W ZS nr 1 Wieluniu

Piotr Włodarczyk, 20 grudnia 2018 (15:22)
Gra "Samoorganizujmy się!" trafiła do Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie 2. i 3. klasy liceum. Po zajęciach gra trafiła do biblioteki, gdzie może z niej korzystać cała społeczność szkolna.

– Uczniowie świetnie radzili sobie podczas negocjacji. Z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali podczas zdobywania kolejnych „celów” dla swojej spółdzielni. Spotkanie stało się również okazją do kształtowania umiejętności miękkich, inspirowania innych do działania zgodnego z własną wizją oraz współpracy w grupie i sprawnego kierowania zespołem – opisuje rozgrywki Małgorzata Kaźmierczak z ZS nr 1 w Wieluniu.

– Z kart uczniowie zapoznawali się z ciekawą historią, mogąc spojrzeć oczami wyobraźni na życie w minionej epoce. Przez pryzmat przeszłości mogli odnieść się do współczesności, do otaczającego ich świata. Różnice są ogromne. Cała rozgrywka, złożona z trzech etapów, pochłonęła uczestników całkowicie. Trudno ich było oderwać od gry – dodaje.

Gra „SamoorganizujMY się”

Gra „SamoorganizujMY się” opowiada o rozwoju polskiej spółdzielczości w XIX i XX wieku. Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Każdy z graczy może wcielić się w niej w rolę kierownika jednej z historycznych spółdzielni. Autorzy zadbali o odwzorowanie realiów epoki – na kartach znajduje się blisko 150 zdjęć i opisów historycznych postaci, wydarzeń oraz instytucji. Jeden komplet przeznaczony jest dla od 2 do 7 osób. Sama rozgrywka zajmuje około 45 minut.