Koniec naboru do CivicUP! Academy 2018

Jędrek Godlewski, 25 kwietnia 2018 (12:55)
Spotkanie z doradcą Berniego Sandersa i amerykańskimi dyplomatami, wizyty w warszawskich organizacjach pozarządowych, warsztaty i szkolenia oraz przekuwanie zdobytej wiedzy w działanie w terenie. To wszystko czeka 28 uczestników CivicUP! Academy 2018, szkoły letniej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 24.06 – 01.07. 2018 r.

Po rozpatrzeniu ponad 50 zgłoszeń wybraliśmy 28 osób, które przedstawiły najciekawsze pomysły na działania społeczne, najdogłębniej opisały dobre praktyki w swoich miejscowościach lub najlepiej przedstawiły problemy ich rówieśników.

W ramach rekrutacji kandydaci musieli nakręcić krótkie filmy na jeden z powyższych tematów. Wśród najciekawszych propozycji działań społecznych pojawiły się takie pomysły, jak zacieranie różnic między kompetencjami miękkimi młodzieży wiejskiej i miejskiej, walka ze smogiem, asystowanie osobom z niepełnosprawnościami, upiększanie okolicy muralami nawiązującymi do lokalnej historii czy wspomaganie dzieci w rozwijaniu kreatywnego myślenia.

Przyszli uczestnicy CivicUP! Academy to osoby w wieku 16 – 18 lat, które mają dużo zapału do działania i jeszcze więcej energii, żeby zdobywać wiedzę o tym, jak działać skutecznie. Z myślą o nich stworzyliśmy program szkoły letniej.

W planach szkolenia z umiejętności komunikacyjnych oraz debatowania i prawdziwa debata oksfordzka. Porozmawiamy o tym, jak odróżnić fakty od opinii oraz fake newsów. Pokażemy, jak zachęcać społeczność lokalną do działania. Zagramy też w grę negocjacyjną. Na koniec zdobytą wiedzę uczestnicy sprawdzą w praktyce. W ramach szkoły letniej zaprosimy ich do przeprowadzenia wywiadów z mieszkańcami Warszawy oraz przedstawicielami warszawskich organizacji pozarządowych. Na ich podstawie przygotują propozycje rozwiązań problemów zgłaszanych przez Warszawiaków.

CivicUP! Academy to również okazja, żeby dowiedzieć się o podobieństwach i różnicach między aktywnością społeczną w Polsce i USA. Uczestnicy spotkają się z amerykańskimi dyplomatami oraz odwiedzą American School of Warsaw. Będą mieli też okazję poznać Zacka Exleya, doradcę Berniego Sandersa, kandydata w prawyborach Partii Demokratycznej przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Dla chętnych nie zabraknie typowo amerykańskich rozrywek, jak gra w baseball.

Civic Up! Academy została zorganizowana przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Wspomagania Wsi.

Więcej informacji oraz lista zakwalifikowanych osób na stronie: http://knowamerica.pl/civic-up-academy