Zapraszamy na jesienne warsztaty w Łowiczu!

W wakacje nie zwalniamy tempa. W lipcu ruszyły nabory na jesienne warsztaty szkoleniowe w Łowiczu. Do września i października można przesyłać zgłoszenia na zajęcia poświęcone komunikacji w społeczności lokalnej a także na warsztat dot. planowania i realizacji projektów społecznych i partnerstw. Nabór otwarty jest też na szkolenie nt. zarządzania projektem i wykorzystywania jego rezultatów w dalszej działalności organizacji.

zobacz więcej

VII edycja konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II rozstrzygnięta. Trzydniowe warsztaty w TVN nagrodą dla laureatów

W piątek 16 czerwca ogłoszeni zostali laureaci VII edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Za najlepszym film zawierający wspomnienia osoby związanej z Papieżem Polakiem został uznany obraz "Kim jest kapłan?" autorstwa gimnazjalistów z Młodzieżowego Klubu Filmowego WIATRAK z Chorzowa. Kolejne miejsca przypadły grupom z Twardorzeczki i Łańcuta.

zobacz więcej

Przepisy księgowo-prawne w organizacjach pozarządowych. Warto je znać, żeby lepiej działać!

Ruszył nabór na szkolenie „Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową”. Przedstawiciele zarządów organizacji działających na terenach wiejskich dowiedzą się, jak sprawnie działać w oparciu o przepisy prawne i rachunkowe. Uczestnicy spotkają w Łowiczu we wrześniu 2017 r. Nabór potrwa do 6 sierpnia br.

zobacz więcej

Zbieramy i publikujemy relacje o przemianach na wsi. Weź udział w nowym projekcie „Zmieniło się”

W 2017 roku Fundacja Wspomagania Wsi obchodzi 30-lecie działalności. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wieś zmieniła się jak chyba nigdy dotąd w historii naszego kraju. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak Państwo patrzą na te zmiany z perspektywy swoich miejscowości. Zapraszamy w związku z tym do przesyłania pisemnych relacji na ten temat, które opublikujemy na nowej stronie.