Program Pole Działania

Jędrek Godlewski, 4 listopada 2018 (17:12)
Idziesz do szkoły. Mijasz pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: "A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?". Jeśli wpadasz na takie pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować albo chciałbyś/chciałabyś robić to lepiej, program Pole Działania jest dla Ciebie!

Pole Działania to program skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, zainteresowanych działaniem społecznym, którzy chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy.

Spotkamy się na trzech warsztatach, w trakcie których przygotujecie się do zaplanowania i prowadzenia działań lokalnych oraz na wydarzeniu, na którym podsumujemy Wasze projekty i wspólnie uczcimy ich zakończenie.

Pracujemy metodami aktywnymi, nie spodziewajcie się więc wykładów i lekcji! Podczas warsztatów i po nich będziecie mogli skorzystać z naszego wsparcia mentorskiego. Dofinansujemy też Wasze projekty.

UWAGA! Uważamy, że największą wartość edukacyjną i poznawczą mają spotkania twarzą w twarz i na tych najbardziej nam zależy. Niewykluczone jednak, że z powodu wciąż trwającej epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce część lub wszystkie spotkania przeniesiemy do internetu. Wtedy odbędą się one w nieco zmienionej formie, tak żebyście otrzymali tę samą dawkę wiedzy, ale w przystępny sposób. Sytuacja epidemiczna wciąż jest niepewna. Decyzję o przeprowadzeniu warsztatów online podejmiemy, gdy wyraźnie i gwałtownie zacznie wzrastać liczba zakażeń lub wprowadzone zostaną obostrzenia.

 

co bedzie sie dzialo? Program Pole Działania czego sie dowiecie? Program Pole Działania

 

 

 

 

 

kogo szukamy? gdzie i kiedy sie spotkamy?

 

 

 

 

 

jak sie zglosic? Program Pole Działania

 

Przeczytaj relacje z naszych warsztatów (edycja 2019-2020):

Program Pole Działania: Za nami pierwsze spotkanie

Najpierw przeprowadzili diagnozy, teraz zaplanują swoje projekty. Drugi warsztat w ramach programu Pole Działania

Kryzys w projekcie? Damy radę! Program Pole Działania

 

Zobacz zdjęcia ze spotkań (edycja 2019-2020):

Warsztat zapoznawczy w Warszawie (14 – 16.06.2019)

Warsztat z komunikacji w społeczności lokalnej i planowania projektów w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (11 – 14.10.2019)

Warsztaty z realizacji projektów, pozyskiwania środków na działania i ewaluacji w Warszawie (28.02. – 01.03.2020)