Jeszcze zdążysz!

Jędrek Godlewski, 17 października 2018 (13:29)
Idą ferie... To ostatni moment by zgłosić się do pierwszego w Polsce programu dla młodzieży łączącego edukację moralną, cyfrową i społeczną. Jeszcze zdążysz w swojej placówce zorganizować w czasie ferii 2019 zajęcia o wartościach moralnych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i literatury, dzięki którym młodzież zacznie zmieniać świat wokół siebie.

Celem programu MĄDRZY CYFROWI jest edukacja moralna młodzieży połączona z podnoszeniem kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. Do udziału zapraszamy szkoły, biblioteki, gminne ośrodki kultury i inne placówki, które organizują czas wolny w okresie ferii zimowych 2019 roku dla młodzieży w wieku 12-13 lat (6-7 klasa). W ciągu 5 dni zajęć warsztatowych uczestnicy programu MĄDRZY CYFROWI są wprowadzani w świat wartości moralnych, omawianych na bazie książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Jednocześnie poznają nowe narzędzia cyfrowe oraz programy służące do tworzenia grafik, montowania filmów, pracy w chmurze, wspólnej edycji tekstów. Zajęcia z uczniami są prowadzone przez przeszkolonych podczas kursu online nauczycieli/bibliotekarzy/edukatorów, którzy następnie wspierają samodzielną pracę uczniów nad projektami społecznymi. Zdobyte umiejętności i wiedzę uczestnicy programu wykorzystują podczas 6-tygodniowej realizacji wybranych projektów społecznych w swoim otoczeniu.

Wejdź na stronę www.madrzycyfrowi.pl i zgłoś swoją placówkę do programu!

Organizator: Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org

Patronat honorowy: Biblioteka Narodowa

Partnerzy: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Wspomagania Wsi, SuperBelfrzy RP, Budząca się Szkoła, Fundacja Dbam o Mój Zasięg

Patroni Medialni: Radio RMF FM, RMF Classic, RMF MAXX, tytuły gazet regionalnych Polska Press Grupa, portal Junior media, magazyny Sygnał i Dyrektor, dwutygodnik Victor