Przepisy księgowo-prawne w organizacjach pozarządowych. Warto je znać, żeby lepiej działać!

Jędrek Godlewski, 2 czerwca 2017 (13:18)
Ruszył nabór na szkolenie „Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową”. Przedstawiciele zarządów organizacji działających na terenach wiejskich dowiedzą się, jak sprawnie działać w oparciu o przepisy prawne i rachunkowe. Uczestnicy spotkają w Łowiczu we wrześniu 2017 r. Nabór potrwa do 6 sierpnia br.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenie organizowane cyklicznie przez Fundację Wspomagania Wsi przeznaczone jest dla członków zarządów organizacji pozarządowych. To na nich spoczywa odpowiedzialność finansowo-prawna.

Czego można będzie się nauczyć?

W trakcie najbliższego szkolenia uczestnicy dowiedzą się czym dla organizacji jest polityka rachunkowości. Nauczą się też jak rozmawiać z księgowymi, np. na temat planu kont czy planowania budżetów przyszłych projektów tak by były one zgodne z ogólnie obowiązującymi przepisami.

W szczególności skupimy się na następujących tematach:

• Tworzenie oraz działalność stowarzyszeń i fundacji w Polsce w oparciu o obowiązujące ustawy;
  • Prowadzenie działalności nieodpłatnej/odpłatnej/gospodarczej przez organizacje pozarządowe;
  • Podstawowe zasady rachunkowe w organizacjach pozarządowych, takie jak polityka rachunkowości i plan kont;
  • Zasady podatkowe w organizacjach pozarządowych;
  • Prowadzenie sprawozdawczości w organizacjach pozarządowych.

Dowiedz się więcej o szkoleniu „Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową”.