Wyniki drugiego etapu konkursu Know America 2017

Magdalena Gromek-Kowalczyk, 17 marca 2017 (8:55)
Zakończył się drugi etap konkursu Know America 2017 dla młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. 3 marca ogłoszono nazwiska piętnastu laureatów i czternastu finalistów. III etap konkursu odbędzie się w Warszawie.

Po ocenie prac pisemnych wyłoniono 29 osób, z którymi organizatorzy konkursu spotkają się w Warszawie w dniach 29 – 31 marca. Lista laureatów i finalistów znajduje się tutaj: http://www.knowamerica.pl/home.php?co=20. Pierwsza piętnastka przystąpi do finału, czyli egzaminu ustnego, który pozwoli wytypować zwycięzców tegorocznej edycji Know America. Na laureatów i finalistów czeka też wiele atrakcji. W programie wyjazdu m.in. spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

Jest o co walczyć! Zwycięzca tegorocznej edycji weźmie udział miesięcznym programie naukowym Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute zorganizowanym przez amerykański Wake Forest University w Karolinie Północnej.  Dla pozostałych laureatów przeznaczono trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, a jedna osoba ma szansę na miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie.

Więcej na temat konkursu Know America: http://knowamerica.pl/home.php

***

Konkurs trwający do kwietnia 2017 r. to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Laureaci Know America mają szansę na miesięczny wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych.

– Program Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute umożliwia poznanie młodych ludzi z całej Europy i Ameryki oraz skupia się na szkoleniu młodych liderów i przyszłych dyplomatów. Bardzo dziękuję organizatorom Know America za umożliwienie mi stania się częścią tego wspaniałego doświadczenia i zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu – powiedziała Marta Stryjniak, laureatka konkursu Know America 2016. Jej relacja z pobytu w Stanach Zjednoczonych znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl.

Do wygrania są też m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta dostanie też wsparcie w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie) oraz pełen wrażeń, trzydniowy pobyt w Warszawie dla trzydziestki finalistów konkursu. W programie m.in. spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

Organizatorami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi, Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ambasada Amerykańska w Polsce.

Więcej informacji na temat konkursu Know America 2017 znajduje się pod adresem: www.knowamerica.pl. Zapraszamy także na FB konkursu: www.facebook.com/KnowAmerica