PoleDziałania: za nami pierwsze spotkanie!

Magdalena Gromek-Kowalczyk, 19 czerwca 2019 (12:12)
15 czerwca w Warszawie po raz pierwszy spotkali się uczestnicy projektu PoleDziałania: członkowie Młodzieżowych Rad Gmin, lokalnych stowarzyszeń, grup nieformalnych, harcerze i lokalni, młodzi liderzy – łącznie kilkanaście osób, którzy chcą działać w swoich miejscowościach.

Do Warszawy przyjechało łącznie 18 osób. Podczas sobotniego warsztatu poznaliśmy się, wymieniliśmy się doświadczeniami i pomysłami. Snuliśmy wizje zmian w naszych społecznościach.

Sobotnie warsztaty odbywały się w gościnnych salach Przestrzeni from Facebook (Fot. Jędrzej Godlewski)

Przyglądaliśmy się naszym potrzebom, by podczas październikowego spotkania w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (11 – 13 października 2019 r.) skupić się na praktycznych aspektach działania, np. na planowaniu projektów, finansowaniu czy formalnościach.

Kinga Widenka (woj. śląskie): spodziewałam się, że poznam tu dużo osób zaangażowanych społecznie. Szybko się dogadaliśmy i okazało się, że łączy nas naprawdę dużo!  Szkoda, że spotkanie trwało tylko jeden dzień.  Warto działać lokalnie, nawet jak są obawy, strach, że nie wyjdzie. To nie tylko urozmaicanie swojego życia, ale także kreatywność, tworzenie czegoś, z czego można być dumnym. (Fot. Jędrzej Godlewski)

Wiktoria Potoniec (woj. podlaskie): wiedziałam, że będą tu ludzie z całej Polski, byłam ciekawa nowych kontaktów. Wiedziałam, że to będzie dobrze spędzony czas, pełen inspiracji, po którym będę zmotywowana. Czuję, jakbym pozostałych uczestników znała od lat. Warto brać udział w takich spotkaniach, bo to pozwala zdobywać nowe doświadczenia, wiedzę. Takie spotkania uczą także jak dzielić się tą wiedzą, jak współpracować, jak w lokalnej społeczności można spędzać razem czas. Sporo osób boi się, że ich pomysły nie są wystarczająco dobre, a ostatecznie okazuje się, że powstają naprawdę doskonałe projekty. Warto mieć dobry zespół wokół siebie, który wspiera i pomaga. (Fot. Jędrzej Godlewski)

Sobotni wieczór zakończyliśmy spacerem po Warszawie w towarzystwie przewodnika (Fot. Jędrzej Godlewski)

***

Projekt PoleDziałania to nowe działanie Fundacji Wspomagania Wsi, skierowane do młodych liderów.

Więcej o projekcie znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

Patroni medialni projektu