Zakończyliśmy rejestrację do konkursu internetowego Know America 2017

Magdalena Gromek-Kowalczyk, 14 listopada 2016 (14:32)

6 listopada zakończyła się rejestracja do XIV edycji konkursu Know America 2017. Zgłosiło się ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Do 20 listopada trwa I etap konkursu. Zarejestrowani uczestnicy udzielają odpowiedzi na pytania testowe. Do testu można podchodzić wielokrotnie, aż do zamknięcia zakładki w dniu 20 listopada. Szczegółowy harmonogram konkursu znajduje się na stronie www.knowamerica.pl

Konkurs trwający do kwietnia 2017 r. to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Laureaci Know America mają szansę na miesięczny wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych.

– Program Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute umożliwia poznanie młodych ludzi z całej Europy i Ameryki oraz skupia się na szkoleniu młodych liderów i przyszłych dyplomatów. Bardzo dziękuję organizatorom Know America za umożliwienie mi stania się częścią tego wspaniałego doświadczenia i zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu – powiedziała Marta Stryjniak, laureatka konkursu Know America 2016. Jej relacja z pobytu w Stanach Zjednoczonych znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl.

Do wygrania są też m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta dostanie też wsparcie w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie) oraz pełen wrażeń, trzydniowy pobyt w Warszawie dla trzydziestki finalistów konkursu. W programie m.in. spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

Organizatorami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi, Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ambasada Amerykańska w Polsce.

Więcej informacji na temat konkursu Know America 2017 znajduje się pod adresem: www.knowamerica.pl. Zapraszamy także na FB konkursu: www.facebook.com/KnowAmerica