Znamy laureatów VII edycji konkursu „Archiwum Wspomnień JP2”

Jędrek Godlewski, 23 maja 2017 (12:11)
Jury konkursu "Archiwum Wspomnień JP2" wybrało laureatów VII edycji przedsięwzięcia. Spośród 33 nadesłanych prac wybrano trzy najlepsze. Dodatkowo wyróżniono jeszcze trzy grupy.

Wśród laureatów znalazły się grupy z Chorzowa (Klub Filmowy „Wiatrak”), Łańcuta oraz Twardorzeczki. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe oraz trzydniowym pobyt w Warszawie w dniach 16-18 czerwca br. z noclegiem i wyżywieniem oraz specjalnie przygotowanym programem.

Zdobywcy I, II i III miejsca zostaną ogłoszeni podczas uroczystości w Instytucie Papieża Jana Pawła II. O szczegółach organizacji pobytu w stolicy organizatorzy konkursu będą informować laureatów mailowo i telefonicznie.

Jury zdecydowało się też wyróżnić trzy grupy. Dyplomy i upominki rzeczowe trafią do grup z Czerwiennego (pod opieką p. Pauliny Matras), Gniezna oraz Inowrocławia.

Organizatorami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi oraz Instytut Papieża Jana Pawła II. Celem przedsięwzięcia jest zgromadzenie w formie filmu-wywiadu wspomnień od osób, które miały okazję zetknąć się z Ojcem Świętym osobiście bądź też uczestniczyły w jego pielgrzymkach do Polski. Organizatorów interesuje zarówno utrwalenie osobistych historii tych osób, przeżyć oraz komentarzy związanych z Ojcem Świętym, jak też wpisujących się w kontekst społeczno-polityczny okresu pontyfikatu Jana Pawła II.