Młodzi ludzie mają apel do dorosłych
Publikujemy apel młodych ludzi do dorosłych, który jest częścią raportu pt. „Ważni ludzie z małych miejsc. Głosy młodzieży z małych miejscowości”, wydanego przez Fundację Stocznia.
Publikujemy apel młodych ludzi do dorosłych, który jest częścią raportu pt. „Ważni ludzie z małych miejsc. Głosy młodzieży z małych miejscowości”, wydanego przez Fundację Stocznia.
Wykład Grzegorza Łacha w ramach Maratonu Wykładowego z Deltą [24 marca 2022 r.] Artykuł Alfa – najważniejsza stała fizyki pochodzi z …
Wykład Jerzego Giżejewskiego w ramach projektu EDU-ARCTIC – realizowanego przez Instytut Geofizyki PAN [25 maja 2020 r.] Artykuł Wyścig do Bieguna …
Celem szkolenia jest rozwinięcie kompetencji uczestników w zakresie prawidłowego zarządzania swoimi organizacjami w oparciu o obowiązujące przepisy prawne i rachunkowe.
Czasami wybór jest tak duży, że na zajęcia oferowane w ośrodkach kultury można by chodzić codziennie i za każdym razem na inne. Dlaczego więc spora część młodych osób nie ma na nie ochoty? W lutym i marcu nasz zespół czuwający nad projektem Plan jest taki odwiedził wszystkie sześć grup pracujących nad młodzieżowymi strategiami swoich miejscowości. Patrycja, Magda i Jędrek wybrali się do Olsztynka, Gronowa Elbląskiego, Drawska Pomorskiego, Obornik, Pobiedzisk i Krosna. Oto, czego się dowiedzieli.
Zapraszamy do obejrzenia webinarium „Na co uważać w mediach społecznościowych?”. Spotkanie prowadziła Patrycja Bartylak.
W małej wielkopolskiej miejscowości Orzechowo powstała inicjatywa, która szybko podbiła serca mieszkańców i internautów z całej Polski.
Celem warsztatu jest rozwinięcie kompetencji uczestników w zakresie skutecznej komunikacji w sytuacjach różnic światopoglądowych, kulturowych czy społecznych. Zajęcia będą koncentrować się na przełamywaniu barier komunikacyjnych z poszanowaniem wartości i potrzeb wszystkich stron.
Rozmowa z Krzysztofem Idziorem, certyfikowanym instruktorem szkolenia psów i dogoterapii, pożyczkobiorcą Fundacji Wspomagania Wsi. Magdalena Gromek-Kowalczyk, Fundacja Wspomagania … Artykuł Jak …
Jak działać, by było nas więcej? Jak dzielić się zadaniami, by nikt nie poczuł się urażony? Rozmawialiśmy o tym w gronie 13 organizacji pozarządowych z całej Polski. Trzydniowy warsztat w Sandomierzu (28-30 marca br.) zorganizowaliśmy w ramach programu „Więcej nas potrzeba”. Jak zaangażować więcej osób i poprawić zarządzanie organizacją?
O wadach i zaletach wspólnoty gruntowej jako formy współwłasności ziemi opowiedział Marek Strugała, prezes Wspólnoty Gruntowej Góry Pieprzowe Kamień Plebański w Sandomierzu.