Civic UP! Academy

Szkoła letnia dla młodych aktywistów

Civic Up! Academy to 10-dniowa szkoły letnia dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. Warsztaty organizowane są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Wspomagania Wsi. Udział w nich jest bezpłatny.

Czego nauczysz się na Civic UP! Academy?

Warsztaty Civic Up! to letnia szkoła dla młodych, którym chce się działać. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z działaniami społecznymi, lubisz coś robić na rzecz innych i z innymi i chcesz zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie – to wydarzenie jest dla Ciebie.

Podczas Civic Up! pracujemy metodami praktycznymi i aktywnymi, podstawą jest zrealizowanie przez uczestników własnych działań społecznych. Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów i aktywistów społecznych.

Ważnym aspektem Civic Up! jest możliwość spotkania się 18 aktywnych młodych osób z całej Polski, wspólne realizowanie zadań, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów.

Działanie w praktyce

W trakcie Civica będziecie mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować swój mini-projekt na terenie Waszej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej.

Bez obaw. Przygotujemy Was do zrealizowania projektów merytorycznie. Na nasze wsparcie będzie mogli liczyć też po szkolenie letniej.

W zadaniu tym wspierać Was będą doświadczeni_one aktywiści i aktywistki społeczne, które poznacie w trakcie szkoły letniej. Wasze działania zostaną przez nas dofinansowane.

Realizacja projektów jest przewidziana w okresie od lipca do grudnia w roku, w którym zaplanowana jest szkoła letnia.

Podczas warsztatów pracujemy nad następującymi zagadnieniami:

• Co to znaczy być aktywistką/aktywistą dzisiaj?
  • Społeczeństwo i polityka w Polsce i USA
  • Jak poznać potrzeby osób, na rzecz których zamierzasz działać?
  • Jak stworzyć ciekawe działanie przy wykorzystaniu metody design thinking?
  • Jak przygotować i zrealizować projekt krok po kroku?
  • Jaką formę działania wybrać do zrealizowania postawionego sobie celu?
  • Jak wykorzystać swój potencjał i potencjał grupy?
  • Co wpływa na zaangażowanie i motywację do działania?
  • Współczesne narzędzia działań społecznych

Kogo szukamy?

Zapraszamy Cię na Civic Up! Academy jeśli:

masz 15-18 lat (najpóźniej osoby, które w 2024 ukończyły klasę maturalną);
znasz język angielski w stopniu komunikatywnym, a język polski w stopniu zaawansowanym (większość zajęć będzie odbywała się po polsku);
jesteś zaangażowany/a społecznie (działasz w samorządzie uczniowskim, wolontariacie, organizacji społecznej; sam/sama robisz coś na rzecz innych).

Do Civic UP! Academy przyjmujemy 18 osób. W tym roku jednak nie przyjmujemy indywidualnych zgłoszeń. Do szkoły letniej zapraszamy 2-osobowe zespoły. Ty i Twój/Twoja kolega lub koleżanka jesteście zaangażowani społecznie i działacie wspólnie lub chcielibyście zacząć pracować w jednym zespole? Przyjedźcie razem.

Jak zgłosić się do programu?

Nabór zwykle ogłaszamy na początku nowego roku kalendarzowego. Wejdź na naszą stronę i sprawdź!