Chiny i zmieniający się prządek światowy [ROZMOWA NA ŻYWO]

Jędrek Godlewski, 14 stycznia 2022 (11:36)
Chiny chcą zmienić porządek światowy istniejący po II wojnie światowej. Czy wzrost Chin wpłynie na nasze, jak dotąd wygodne, życie, na nasze bezpieczeństwo? Czy utrzymamy nasz dobrobyt? Zapraszamy na rozmowę online na żywo z prof. Bogdanem Góralczykiem i Jerzym Markiem Nowakowskim. Do zobaczenia 14 stycznia o godz. 18:00!

Po latach upokorzeń Chiny wracają do gry i chcą być znowu państwem środka. Chińskie elity mają umiejętność realizacji niemal wszystkich celów wewnętrznych. Chiny chcą zmienić porządek światowy istniejący po II wojnie światowej ustanowiony i nadzorowany przez Stany Zjednoczone i ich flotę.

Setki ludzi na świecie korzystały z tego porządku. Europa i od trzydziestu lat Polska i my Polacy też. Czy wzrost Chin wpłynie na nasze, jak dotąd wygodne, życie, na nasze bezpieczeństwo? Czy utrzymamy nasz dobrobyt? Czy mamy się martwić wpływem wzrostu Chin na los naszych dzieci i wnuków?

O tym, między innymi. będziemy rozmawiać podczas spotkania zorganizowanego w ramach współpracy Stowarzyszenia Euro Atlantyckiego i Wszechnica.org.pl. W rozmowie wezmą udział: prof. Bogdan Góralczyk, Jerzy Marek Nowakowski, Piotr Szczepański.

Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań naszym gościom!