barometr-ryzyka-logo

Czym jest Barometr Ryzyka Nadużyć w zamówieniach publicznych?

Jędrek Godlewski, 12 czerwca 2017 (14:05)
Kolejne webinarium organizowane przez Akcję Masz Głos oraz portal Wszechnica już we wtorek 13 czerwca 2017 r. o godzinie 19:00. Podczas spotkania zostanie zaprezentowane nowe narzędzie - Barometr Ryzyka Nadużyć w zamówieniach publicznych.

Barometr to statystyczny indeks zbudowany z dziewięciu wskaźników (tzw. czerwonych flag) sygnalizujących, że konkretne zamówienie, przetarg może być obciążony nieprawidłowościami – złą organizacją, niewłaściwym opisem lub nawet zmową.

Barometr pozwala nie tylko szacować ryzyko dla konkretnych zamówień, ale i dla zamawiających, wykonawców, typów zamówień, branż, itd. Ponadto Barometr jest narzędziem umożliwiającym monitorowanie rynku zamówień publicznych na bieżąco, ponieważ jest uaktualniany wraz z każdym opublikowanym ogłoszeniem o udzieleniu zamówienia.

Celem spotkania jest pokazanie, w jaki sposób Barometr może przydać się w codziennej aktywności radnego / samorządowca / społecznika. Może być on wykorzystany do śledzenia lokalnego rynku zamówień, do monitorowania władz samorządowych czy do poprawiania konkurencyjności miejscowej gospodarki.

Webinarium odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godzinie 19:00 i potrwa 1,5 godziny. Spotkanie poprowadzi dr Grzegorz Makowski, dyrektor programu Odpowiedzialne Państwo z Fundacji im. Stefana Batorego.

Rejestracja pod linkiem.