W ramach ścieżki FILM uczestnicy mogą zgłaszać krótkometrażowe filmy, zarówno dokumentalne, jak i fabularne. Możliwe jest także zrealizowanie utworu mającego charakter reklamy społecznej.

 

Wybrałxś film?

Zobacz, z kim będziesz pracować!

 

WEBINARY

Osoby realizujące ścieżkę filmową w ramach WŁĄCZ Festiwalu są wspierane mentorsko. Mogą też liczyć na inspirację i poszerzenie wiedzy o wybranej formie twórczej.

 

 

 

 

O opiekunach ścieżki FILM

Opiekunem ścieżki FILM jest Marcin Banasiak, operator filmowy, absolwent American Film Institute w Los Angeles. Pracował w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Autor zdjęć m.in. do filmów „Kiedy Ranne Wstają Zorze” (I nagroda w konkursie młodego kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012), His Mother (najlepsza reżyseria na Austin Arthouse Film Festival) czy Sin Cielo (I nagroda na Seattle International Film Festival).

Obecnie, w związku z sytuacją w Ukrainie, działacz humanitarny, współorganizator konwojów pomocowych docierających do obwodów charkowskiego i donieckiego.

 

Osoby realizujące prace w ścieżce FILM poznają Marcina na warsztatach regionalnych w Toruniu, Olsztynie lub Katowicach. Będzie on także wsparciem dla grup filmowych po zakończeniu warsztatów. W zespole Marcina uczestniczki i uczestników WŁĄCZ wspierać będą jeszcze Zuza Karpińska, Olga Kałagate, Iwo Kondefer oraz Ola Brożyna.

>> wejdź na stronę WŁĄCZ Festiwalu