Sztuki perfomatywne

W ramach ścieżki SZTUKI PERFORMATYWNE uczestnicy mogą zgłaszać następujące formy: spektakl, performans, akcja performatywna, spacer performatywny, instalacja dźwiękowa, działanie ruchowe, rzeźba społeczna.

Wybrałxś sztuki performatywne?

Zobacz, z kim będziesz pracować!

WEBINARY

Osoby realizujące ścieżkę SZTUKI PERFORMATYWNE w ramach WŁĄCZ Festiwalu są wspierane mentorsko. Mogą też liczyć na inspirację i poszerzenie wiedzy o wybranej formie twórczej.

O opiekunce ścieżki SZTUKI PERFORMATYWNE

Opiekunką ścieżki SZTUKI PERFORMATYWNE jest Dorota Ogrodzka, artystka społeczna, pedagożka teatru, reżyserka, kuratorka, trenerka i badaczka.

Wiceprezeska Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym realizuje projekty artystyczno-społeczne i edukacyjne. Naukowo związana z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pisała doktorat i gdzie od 15 lat prowadzi zajęcia. Uczy studentów w IKP UW i Polsko-Japońskiej Akademii Techniki Komputerowych.

Współzałożycielka i członkini Laboratorium Teatralno-Społecznego, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawa. Prowadzi warsztaty z młodzieżą, dorosłymi, seniorami, artystkami i twórcami. Członkini Kolektywu Terenowego, praktykującego pracę ze społecznościami lokalnymi i badania w działaniu.

Współorganizatorka i kuratorka programu SLOT Art Festival. Jako tutorka i mentorka wspiera artystów społecznych, liderów lokalnych, zespoły twórcze i instytucje. Członkini międzynarodowej sieci Reshape, działającej na rzecz transformacji sektora kultury i sztuki.

Współpracuje stale z wieloma organizacjami i instytucjami kultury m.in. Instytutem Teatralnym, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Szkołą Liderów, Krytyką Polityczną, FISE oraz z licznymi polskimi teatrami. Pisze i publikuje teksty dotyczące teatru, przestrzeni publicznej i sztuki społecznej.

Jest matką, jeździ na rowerze, kocha działania performatywne w mieście i jazdę na snowboardzie oraz towarzyszenie ludziom w realizacji ich marzeń.

Osoby realizujące prace w ścieżce SZTUKI PERFORMATYWNE poznają Dorotę na warsztatach regionalnych w Toruniu, Białymstoku lub Katowicach. Po zakończeniu warsztatów w listopadzie 2022 r. Dorota będzie wspierała grupy w zaplanowaniu i realizacji ich przedsięwzięć artystycznych.

Czym są sztuki performatywne?

>> wejdź na stronę WŁĄCZ Festiwalu