Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

Jędrek Godlewski, 29 sierpnia 2017 (10:02)
W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którym pożyczki FWW pomogły rozwinąć biznes.

Fundacja Wspomagania wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i kujawsko pomorskim. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

 

Paweł Ustjanowski – CHATKA WARIATKA – UHERCE MINERALNE

gal1zaja

Pan Paweł Ustjanowski pochodzi z Bieszczadów. Dużo podróżuje po kraju. Znad polskiego morza przywiózł pomysł na nietypową – w swoich rodzinnych stronach – atrakcję turystyczną. Postawił domek, który jest pochylony o około 10 stopni i ….. stoi na dachu. Zwiedzający doświadczają w nim zjawiska odwróconej grawitacji i dosłownie walczą z własnym zmysłem równowagi. Lokalizacja domku, której właściciel nadał nazwę „Chatka Wariatka”- nie jest przypadkowa.

Atrakcja stoi tuż przy stacji Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych http://drezynyrowerowe.pl/, na szlaku wielkiej i małej Pętli Bieszczadzkiej i przy drodze nad Solinę. Turyści mogą zwiedzać domek od kwietnia 2017 roku.

Pan Paweł korzystał z pożyczki Fundacji Wspomagania Wsi już dwukrotnie. Pożyczkę wykorzystał na kupno domku oraz koszty związane z zainstalowaniem monitoringu i ogrodzeniem domku. Uważa, że pożyczka jest łatwa i przyjazna dla tych, którzy na przykład próbują zarabiać na turystyce.

CHATKA WARIATKA – UHERCE MINERALNE
Otwarta: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00
sobota-niedziela: w godz. 9.00-19.00
www.chatkawariatka.pl

 

Bożena i Janusz Bałkotowie – prywatne Muzeum Młynarstwa i Wsi

gal2zaja

Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych to prywatne, gospodarcze przedsięwzięcie rodzinne. Mieści się w budynku dawnego młyna w Ustrzykach Dolnych, w powiecie bieszczadzkim. Prowadzi je pani Bożena Bałkota z mężem Januszem i z córkami.

Młyn, który do niedawna mielił mąkę, od 8 lat za sprawą rodziny Bałkotów stanowi ważną atrakcję turystyczną w Bieszczadach. Właściciele zachowali całe wyposażenie dawnego młyna, służące do mielenia mąki i udostępnili je zwiedzającym. Przy Muzeum dobudowali stylową karczmę, serwującą dania kuchni regionalnej. We Młynie organizowane są przyjęcia okolicznościowe, biesiady, a także koncerty i przedstawienia teatralne. Od niedawna Młyn jest organizatorem dorocznego Święta Chleba oraz warsztatów pieczenia tradycyjnych wypieków dla grup szkolnych i turystycznych.

Pani Bożena Bałkota uważa, że to pasja i konsekwencja muszą towarzyszyć każdej udanej inicjatywie gospodarczej.

Pani Bożena korzystała z programu mikopożyczkowego Fundacji Wspomagania Wsi dwa razy. Pierwsza pożyczka została przeznaczona na remont lokalu, druga na zakup samochodu dostawczego oraz piec grzewczy do sali biesiadnej. W przyszłości właściciele planują rozbudować zaplecze kuchenne w Karczmie oraz przygotować nowe miejsce do prowadzenia warsztatów pieczenia.

Muzeum Młynarstwa i Wsi
Ustrzyki Dolne
ul. Fabryczna 12
Tel. (13) 461-13-12
http://mlynbieszczady.pl/

https://www.facebook.com/mlyn.muzeum/

 

Halina Wójcik – Pogotowie Krawieckie

gal3zaja

Firma świadczy usługi w zakresie szycia zasłon, firan, lambrekinów, kołder, podwijania, skracania spodni, wstawiania zamków, nabijania nap, nitów, oczek. Prowadzi także wypożyczalnię strojów karnawałowych dla dzieci oraz sprzedaż materiałów zasłonowych, firan i pasmanterii. Na rynku działa od 14 lat.

Pogotowie krawieckie mieści się w niewielkim lokalu w Domu Handlowym. Wszechstronność i elastyczność to dewiza firmy, która dopasowuje się do potrzeb klientów niewielkiego, ustrzyckiego rynku. Początkowo pani Halina zajmowała się wyłącznie usługami szycia. Później poszerzyła ofertę o sprzedaż materiałów i pasmanterii oraz wypożyczalnię strojów. Obecnie zatrudnia 2 osoby.

Właścicielka nauczyła się szycia od swojej babci. Odkrytą pasję rozwijała od dziecka. Ukończyła szkołę krawiecką. Do firmy „wciągnęła” też córkę, która pomaga w prowadzeniu firmy.

Pani Halina korzystała z programu mikropożyczkowego Fundacji Wspomagania Wsi już cztery razy. Pożyczki zostały przeznaczone na zakup maszyn do szycia oraz materiałów. Właścicielka zamierza poszerzyć działalność firmy o drobne naprawy tkanin ciężkich.

Pogotowie Krawieckie
Ul. 29 Listopada 6 Dom Handlowy „Halicz”, I p.
38-700 Ustrzyki Dolne
Tel. Kom. 784 204 599

 

Andrzej Karczyński – Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe „AMI”

20170218 083802zaja

Firma powstała w roku 1999, zatrudnia dwóch pracowników, zajmuje się sprzedażą artykułów ogrodniczych, budowlano – leśnych oraz prowadzi serwis i naprawę sprzętu ogrodniczo – leśnego.

Pan Andrzej z pożyczki FWW korzysta kolejny raz. W planach ma rozbudowę sklepu i powiększenie części ekspozycyjno- handlowej oraz zakup nowego samochodu, niezbędnego do prowadzenia działalności. Inwestycja pozwoli na poszerzenie oferty o sprzedaż i serwis elektronarzędzi.

Andrzej Karczyński – Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe „AMI”
Lesko, ul. Jana Pawła II 2a.

 

Tekst: Piotr Subotkiewicz