Jak efektywniej angażować lokalną społeczność? Spotkania wspierające kompetencje osób aktywnych na wsi [online]

Magdalena Gromek-Kowalczyk, 9 marca 2023 (9:57)
Zastanawiasz się czemu mieszkańcy w Twojej miejscowości niezbyt chętnie angażują się w działania na rzecz wspólnych spraw? Czujesz, że działalność społeczna kosztuje Cię dużo energii? Ogarniają Cię wątpliwości lub zniechęcenie? Obawiasz się niepowodzenia, albo czujesz, że działasz po omacku?

***

Bardzo cieszymy się z Waszego zainteresowania indywidualnymi spotkaniami wspierającymi. Otrzymaliśmy już wiele zgłoszeń i w związku z możliwościami czasowymi Moniki od dzisiaj, 14 marca 2023 r., zawieszamy nabór. Będziemy do niego systematycznie wracać w miarę zwalniających się miejsc.

***

Zapraszamy Cię do udziału w indywidualnych spotkaniach online z Moniką Słotwińską-Łychota, z którą przyjrzysz się tym pytaniom. Podczas rozmów skoncentrujemy się na podnoszeniu Twoich kompetencji, wspierając Cię w budowaniu dobrych relacji z mieszkańcami oraz zrozumieniu potrzeb i motywacji zarówno własnych, jak i innych osób. Proponujemy bezpieczne miejsce, w którym w sposób otwarty, bez obawy o ocenę, będzie można porozmawiać o swoich niepokojach, radościach i kłopotach wynikających z aktywności społecznej, a także o błędach traktowanych tu jako istotny element własnego rozwoju.

Rozmowy będą poufne. Gwarantujemy dyskrecję.

Monika Słotwińska-Łychota od 25 lat pracuje w Fundacji Wspomagania Wsi i ma za sobą setki godzin spędzonych na warsztatach ze społecznikami z obszarów wiejskich (to szczególnie znane wielu z Was „warsztaty w Łowiczu”). Ukończyła studia magisterskie z Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jest certyfikowaną trenerką Szkoły Komunikacji Opartej na Empatii. Ukończyła między innymi Intensywny Kurs Mediacji wg Porozumienia bez Przemocy oraz kurs Racjonalnej Terapii Zachowań, a obecnie uczestniczy w kursie Budowanie Bezpiecznej Więzi Poprzez Współbrzmienie.

Spotkania z Moniką będą się odbywały raz w tygodniu, na platformie ZOOM (mogą to być również rozmowy telefoniczne). Zakładamy, że jedna rozmowa będzie trwała około godziny (maksymalnie półtorej godziny). Liczba wszystkich rozmów przeprowadzonych z jedną osobą zależała będzie od potrzeb tej osoby, jednak nie powinno odbyć się ich więcej niż 15.

Osoby zainteresowane rozmowami z Moniką prosimy o przesłanie e-maila zgłoszeniowego na adres mslotwinskalychota@fww.pl z podanym numerem telefonu kontaktowego. W treści wystarczy podać adres e-mail i nr telefonu kontaktowego, oraz w 2-3 zdaniach opisać swoje działania społeczne.

Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w e-mailu, w ciągu tygodnia od jego otrzymania, Monika Słotwińska-Łychota skontaktuje się telefonicznie lub e-mailowo z osobą zgłaszającą się.

 

Zapraszamy!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:

Monika Słotwińska-Łychota

Fundacja Wspomagania Wsi

ul. Bellottiego 1, lok. 1, 01-022 Warszawa

e-mail: mslotwinskalychota@fww.pl   

Fotografia: Monika Słotwińska-Łychota w Fundacji Wspomagania Wsi. Autorka fotografii – Klara Malecka.