Programy ze środków BGK

Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego prowadzi program mikropożyczkowy w województwie kujawsko-pomorskim. Program finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 .

Program „Pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw”

• Jednostkowa pożyczka  do 100 tys. PLN
  • dla mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, działających na rynku maksymalnie 5 lat
  • na warunkach rynkowych lub korzystniejszych niż rynkowe, zgodnie z zasadami udzielania pomocy de minimis
  • minimalne oprocentowanie w wysokości połowy aktualnie obowiązującej stopy bazowej lub oprocentowanie rynkowe (stopa bazowa +1 %)
  • oprocentowanie stałe w okresie kredytowania

Cel finansowania:

• Inwestycje mające na celu:
    a) wzmocnienie podstawowej działalności mikroprzedsiębiorstwa,
    b) zwiększenie zdolności produkcyjnych/usługowych mikroprzedsiębiorstwa,
    c) przechodzenia mikroprzedsiębiorstwa na nowe rynki produktowe.
  • Wsparcie może obejmować inwestycje zarówno w środki trwałe, jak i wartości niematerialne i prawne, jak również zwiększenie kapitału obrotowego zgodnie z przepisami prawa unijnego.
  • Preferencje w finansowaniu mają:
    a) inwestycje w przedsiębiorstwa funkcjonujące krócej niż 3 lata,
    b) inwestycje w obszarze inteligentnych specjalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Okres spłaty: do 72 miesięcy
  • Karencja w spłacie: do 6 miesięcy

Łączna wartość programu 14  634 146,34 PLN (środki UE 12 000 0000 zł  i wkład własny FWW 2 634 146,34 PLN).

Pożyczki udzielane są do maja 2023 r.

Program „Pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw – płynność”

DYSTRYBUCJA ŚRODKÓW ZAKOŃCZONA. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W PROGRAMIE !

• Jednostkowa pożyczka  do 100 tys. PLN
  • dla mikroprzedsiębiorstw dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii COVID-19
  • działających do 5 lat, zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • na warunkach rynkowych lub korzystniejszych niż rynkowe zgodnie z zasadami udzielania pomocy de minimis lub pomocy publicznej
  • oprocentowanie od 0,0% w skali roku, stałe w całym okresie finansowania.

Cel finansowania:

Środki z Pożyczki płynnościowej dla Mikroprzedsiębiorstw mogą zostać przeznaczone na wydatki bieżące, obrotowe w celu utrzymania ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa, powstałe nie wcześniej niż w dniu 1 lutego 2020 r. (łącznie z tym dniem) w tym np.:

• koszty wynagrodzenia pracowników (w tym także składkowe należne ZUS, US),
  • zatowarowanie, półprodukty itp.,
  • zobowiązania publiczno-prawne Ostatecznego Odbiorcy powstałe po 1 lutego 2020 r. (łącznie z tym dniem),
  • spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, itp.,
  • bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu, pod warunkiem że udzielony kredyt, pożyczka czy leasing a także zabezpieczające je poręczenie lub gwarancja nie pochodzi ze środków EFSI, z innych funduszy, programów, środków i instrumentów Unii Europejskiej lub innych źródeł pomocy krajowej lub zagranicznej (bieżąca rata – rata z terminem spłaty między 1 lutego 2020 r., a ostatnim dniem okresu wydatkowania Jednostkowej Pożyczki.)

Łączna wartość programu 4 000 000 PLN (w tym opcja 2 000 000 PLN)

Pożyczki były udzielane do 30 czerwca 2021. Program został zakończony.

Skonsultuj się z doradcą finansowym i weź pożyczkę

Aldona Furmaga

ul. Legionów 32

86-300 Grudziądz

aldonafurmaga.doradcafinansowy@gmail.com

Bogumił Piernik

ul.  Sudecka 5/29

87-300 Brodnica

piernik@op.pl

Janusz Chudyk

PPHU Agroserwis Janusz Chudyk

Redecz Kalny 54/7

87-890  Redecz Kalny

PPHU Agroserwis

ul. Lipowa 1B

87-890 Lubraniec

tel. 600 891 479

jchudyk@wp.pl

Przewodnicy Kredytowi Sp. z o.o.

Jan Biednik  i Konrad Koliński

ul. Powstania Listopadowego 4a/5

Adresy e-mail:

jan.biednik@przewodnicykredytowi.pl

konrad.kolinski@przewodnicykredytowi.pl

Tel. Jan Biednik:  696 924 757

Tel. Konrad Koliński: 669 805 760

Marek Mądrowski

ul. Leśna 9

88-330 Gębice

mmadrowski@gebice.pl

Biuro Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie

ul. Bellottiego 1

Joanna Rataj

email: jrataj@fww.pl

tel.: 22 636 25 70 do 75

Wojciech Chmiel

email: wchmiel@fww.pl

tel. 22 636 25 70 do 75

Wnioski pożyczkowe, wzory umów, regulaminy i inne dokumenty dla pożyczkobiorców znajdziesz tutaj.