Aktualności

„W Małdytach jest coś dla każdego z wyjątkiem deskorolkarzy.” Uczestnicy Pola Działania podsumowują swoje projekty społeczne

Trzy grupy, trzy wyjątkowe projekty i historie pięciu indywidualnych przemian, to rezultat II edycji programu Fundacji Wspomagania Wsi "Pole Działania". W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące 9 miesięcy programu. Zaproszeni do Warszawy uczestnicy i uczestniczki opowiedzieli o przygotowanych przez siebie aktywnościach społecznych, które zostały i zostaną zrealizowane w ramach Pola Działania.

zobacz więcej

Konsultacje społeczne w formie stacjonarnej znów są możliwe!

W kilkunastu gminach ruszają „na żywo” konsultacje dokumentów planistycznych i spotkania z mieszkańcami. Pandemia  COVID-19 na długo pozbawiła nas możliwości osobistych spotkań, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Szczególnie widać to w gminach biorących udział w projekcie „Nasza Przestrzeń”.  Poniżej kilka plakatów oraz informacji o wydarzeniach.

zobacz więcej

Kryzys klimatyczny zagraża polskiemu rolnictwu. Stanowisko Fundacji Wspomagania Wsi

Osiągnięcie neutralności klimatycznej rolnictwa przed 2050 rokiem oraz ochrona i wzmacnianie ekologicznej trwałości ekosystemów muszą stać się głównymi priorytetami krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Fundacja Wspomagania Wsi znalazła się wśród 55 organizacji pozarządowych wzywających do przyjęcia Paktu społecznego dla polskiego rolnictwa oraz przygotowania Planu Strategicznego WPR odpowiadającego na współczesne wyzwania, w tym na skutki pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

zobacz więcej

Jak sołtys komunikuje się z mieszkańcami?

Jak głosi znany slogan: sołtys tyle może ile wieś mu pomoże. Ale żeby pomogła, niezbędny jest dzisiaj sprawdzony kanał komunikacyjny. Czasy powolnie wędrujących kurend i okólników zdają się odchodzić do lamusa. Dziś pierwszeństwo mają powszechnie dostępne technologie informacyjne. Ale i te rozwiązania mają swoje wady. O swoich spostrzeżeniach dotyczących sposobów komunikowania się z mieszkańcami na łamach grupy Działamy Dla Wsi opowiedzieli sołtysi z całej Polski.