Przedłużamy nabór zgłoszeń na pierwszy Młodzieżowy Festiwal Form Twórczych WŁĄCZ

Jędrek Godlewski, 29 września 2022 (16:20)
Udział różnorodnych grup w życiu społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania. Z tym tematem zmierzą się uczennice i uczniowie szkół średnich - uczestnicy pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Form Twórczych WŁĄCZ, który organizują Fundacja Wspomagania Wsi i Ambasada USA w Warszawie.

WŁĄCZ to festiwal form artystycznych i edukacyjnych oraz warsztaty skierowane do młodzieży (15 – 19 lat) i dorosłych współpracujących z młodymi osobami. Szczegółowe informacje i link do rejestracji można znaleźć na stronie festiwalu.

– Naszym zdaniem siłą każdej społeczności jest jej różnorodność. Jest to też temat pierwszej edycji festiwalu. Zapraszamy osoby w wieku 15 – 19 lat do opowiedzenia historii ludzi, miejsc czy wydarzeń. Zależy nam, aby uczestnicy i uczestniczki festiwalu pokazali, jak udział różnorodnych grup w życiu ich społeczności lokalnej buduje jej siłę, ale też stwarza różnego rodzaju wyzwania – mówi Justyna Duriasz-Bułhak z Fundacji Wspomagania Wsi.

Środkiem do opowiadania tych historii jest jedna z trzech form wyrazu: film, gra, sztuki performatywne. Na stworzenie i wysłanie prac organizatorzy przewidzieli czas od grudnia 2022 do maja 2023 r. W tym czasie odbędą się warsztaty przygotowujące do pracy z każdą z wybranych form oraz spotkania online, na których osoby uczestniczące otrzymają wsparcie ekspertek i ekspertów ze świata filmu, sztuk performatywnych i gier. Spotkania stacjonarne zaplanowane są w Katowicach (14-16 listopada 2022 r.), Toruniu (21-23 listopada 2022 r.) i Białymstoku (12-14 grudnia 2022 r.).

Stworzone przez uczestniczki i uczestników prace zostaną pokazane publiczności na dwudniowym wydarzeniu festiwalowym w Łodzi w czerwcu 2023 r. W trakcie spotkania będzie także możliwość poznania się i porozmawiania z przedstawicielami Ambasady USA w Warszawie oraz gośćmi ze świata filmu, teatru i gier.

Osoby chcące wziąć udział w festiwalu muszą wypełnić formularz oraz wykonać krótkie zadanie rekrutacyjne w podanych terminach:

  • dla grup zgłaszających się na warsztat w Katowicach lub Toruniu termin przesyłania zgłoszeń to 7 listopada 2022 r.
  • dla grup zgłaszających na warsztat w Białymstoku termin przesyłania zgłoszeń to 30 listopada 2022 r.

Więcej informacji i link do rejestracji można znaleźć na stronie festiwalu.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają też koszty zakwaterowania, wyżywienia w trakcie wszystkich spotkań stacjonarnych oraz podróży do Łodzi. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wspomagania Wsi. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ambasady U.S.A. w Polsce.