XX Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich okiem kamery

Jędrek Godlewski, 20 maja 2022 (10:15)
Zazwyczaj Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich odbywały się w Marózie k. Olsztynka. W tym roku spotkaliśmy się po raz pierwszy w Starych Jabłonkach. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze Spotkania!

W Akademii Wspólnego Działania w tym roku wzięło udział ok. 300 osób z całej Polski. Byli to sołtysi, wójtowie, radni, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz inne osoby aktywne w działaniu na rzecz swoich lokalnych społeczności. Trzy dni intensywnych i różnorodnych aktywności szybko minęły. Oprócz zajęć przygotowanych przez organizatorów: Fundację Wspomagania Wsi, Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA, oraz Polsko- Amerykańską Fundację Wolności, wiele radości i inspiracji dało nam wspólne przebywanie, rozmowy, wymiana doświadczeń. Wróciliśmy do swoich miejscowości z zapasem energii na kolejny rok pracy.

Dziękujemy za to spotkanie i czekamy na kolejne!

Tekst: Piotr Subotkiewicz