Zbieramy i publikujemy relacje o przemianach na wsi. Weź udział w nowym projekcie „Zmieniło się”

Jędrek Godlewski, 25 maja 2017 (12:00)

W 2017 roku Fundacja Wspomagania Wsi obchodzi 30-lecie działalności. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wieś zmieniła się jak chyba nigdy dotąd w historii naszego kraju. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak Państwo patrzą na te zmiany z perspektywy swoich miejscowości. Zapraszamy w związku z tym do przesyłania pisemnych relacji na ten temat, które opublikujemy na nowej stronie

Teksty oraz zdjęcia możecie Państwo łatwo przesłać za pośrednictwem specjalnie przygotowanego przez nas nas formularza, który znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/zmienilo-sie. Jeśli wolą jednak Państwo tradycyjną formę kontaktu, relację można przesłać również pocztą.

Nasza akcja nie ma charakteru konkursu – żaden tekst nie będzie przez nas oceniany. Każda nadesłana relacja jest dla nas cenna i ważna. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez Państwa tekstom powstanie internetowe archiwum wspomnień, które złoży się na obraz zmian na polskiej wsi w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

O czym pisać?

O wszystkim! Interesuje nas jak zmieniały się Państwa domy i mieszkania oraz przestrzeń widziana za ich oknami. Jak zmieniała się w tym czasie zabawa i praca. Jak zmieniały się formy podróżowania. Jak zmieniła się rola parafii i księdza proboszcza. Jak zmieniły się relacje między ludźmi. Jak te wszystkie zmiany wpłynęły na Państwa i sąsiadów. Co było i jest najważniejsze, a co mniej ważne. Co zgubiliśmy, a co zyskaliśmy. Co odeszło zapomnienie, a co powstało.

Więcej informacji na stronie.