Dolina Rosy – urlop w Bieszczadach

Jak urlop, to w Bieszczadach. Pani Barbara dopilnuje, żeby wszystkie potrzeby turystów były zaspokojone. Mogą przenocować w jej domkach, skorzystać z pralni automatycznej, a nawet coś zjeść w jej "Szybkim Gryzie". Naszymi pożyczkami wspieramy biznes pani Barbary.

 

 

Brzegi Dolne to wieś położona w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Ustrzyki Dolne. Brzegi Dolne są jednym z najstarszych ośrodków górnictwa naftowego na świecie, rafinerie oraz kopalnie ropy naftowej istniały tu przed 1884. Wieś znana jest też z sąsiedztwa starych drewnianych cerkwi, które cieszą się popularnością wśród turystów. W Brzegach Dolnych warto odwiedzić cerkiew parafialną p.w.św. Michała Archanioła z 1844 r., która obecnie pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego.

 

Fot: Brzegi Dolne, cerkiew Michała Archanioła, źródło Wikipedia.

 

Zimą Brzegi Dolne to dobre miejsce na do uprawiania sportów zimowych.

 

Fot: autor Piotr Ambroziak

 

Na zboczu Kamiennej Laworty dostępny jest wyciąg krzesełkowy, a w okolicy świetne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

 

 

W tych pięknych okolicach pani Barbara Lencka w 2019 roku założyła Dolinę Rosy – ośrodek turystyczny składający się z całorocznych domków wypoczynkowych.

Pomogła w tym Fundacja Wspomagania Wsi, która dwukrotnie udzieliła pożyczek na ten cel.

– Pierwszą pożyczkę przeznaczyłam na modernizacje budynków i zakup wyposażenia na potrzeby działalności noclegowej,  drugą pożyczkę przeznaczyłam na wyposażenie lokalu gastronomicznego – opowiada pani Barbara.

 

Dolina Rosy – ośrodek wypoczynkowy w Bieszczadach.

 

Poza całorocznym domkami Pani Barbara posiada w ofercie swojej firmy samoobsługową pralnię w Ustrzykach Dolnych, czynną 7 dni w tygodniu. Z pralni korzystają zarówno mieszkańcy jaki i turyści spędzający swój wypoczynek w Bieszczadach. Na miejscu można zakupić kapsułki piorące i skorzystać  z suszarek. Lokalizacja pralni: Ustrzyki Dolne, ul Jana Sobieskiego 20 B.

 

 

W sąsiedztwie samoobsługowej pralni Pani Barbara prowadzi również niewielki lokal gastronomiczny, w którym można zakupić przekąski i dania na wynos w oczekiwaniu na swoje pranie.

 

FHU ROSA BARBARA LENCKA

38-700 Ustrzyki Dolne

Brzegi Dolne  112

Telefon: 782 098 343

Mail: noclegidolinarosy@gmail.com

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.dolina-rosy.pl/