Pożyczkobiorcy

Tam, gdzie powstaje bieszczadzki miód

Mieszka na Podkarpaciu i żyje blisko natury. Przed 18 laty wymyślił sobie, że Bieszczady to wymarzone miejsce dla pszczół. Dziś ma słusznych rozmiarów pasiekę i ugruntowaną pozycję na miodowym rynku. Poznajmy pana Krzysztofa Grzegorzaka z Birczy w powiecie przemyskim.

Lekarze od drzew

„Zdrowe drzewo” to młoda firma, ale w branży działa od ponad 8 lat. Przez ten czas jej pracownicy szkolili się, by zostać ekspertami w dziedzinie arborystyki, ale także leśnictwa i ogrodnictwa.

Bieszczadzkie muzeum, do którego się wraca

Od 10  lat w Czarnej Górnej funkcjonuje niewielkie Muzeum Historii Bieszczad. Mimo niewielkiej powierzchni liczba eksponatów jest imponująca. Dlaczego warto tutaj zajrzeć? Na to i wiele innych pytań w naszym wywiadzie odpowiada LeeAn Dudka.

„Hard Ducha”, hucuły i… mongolska jurta

Agroturystyczny biznes przejęła po rodzicach. Prowadzi gospodarstwo, którego podstawą jest niewielka, kameralna stajnia o wdzięcznej nazwie „Hard Ducha”. Wraz z Jagodą Nieckulą zapraszamy w malownicze Bieszczady.

Dolina Rosy – urlop w Bieszczadach

Jak urlop, to w Bieszczadach. Pani Barbara dopilnuje, żeby wszystkie potrzeby turystów były zaspokojone. Mogą przenocować w jej domkach, skorzystać z pralni automatycznej, a nawet coś zjeść w jej „Szybkim Gryzie”. Naszymi pożyczkami wspieramy biznes pani Barbary.

Dowiercił się do sukcesu

Przy stale rosnących cenach wody posiadanie własnej studni jest świetnym rozwiązaniem – szczególnie wówczas, gdy wokół domu jest ogród, wymagający częstego podlewania.

Mechanik z urodzenia

Janusz Kosowski z zamiłowania i wykształcenia jest mechanikiem samochodowym.
Kiedy przed laty wpadł na pomysł prowadzenia działalności w tym kierunku, dysponował skromną szopą bez koniecznego zaplecza.

Fryzjerka spełniona

Jolanta Stanisz jest fryzjerką i prowadzi swój zakład w miejscowości Lubatówka.
Na potrzeby swojej działalności wynajmuje pomieszczenie na poddaszu jednego z budynków w centrum wsi.

Henryk Rostocki

Pan Henryk prowadzi firmę świadczącą usługi leśne.
Firma istnieje już od 20 lat.