Zasady przetwarzania danych osobowych – newsletter

Jak przetwarzamy dane osobowe?

W związku z przepisami o ochronie danych osobowych chcielibyśmy wyjaśnić, że Państwa dane osobowe: imię i nazwisko oraz adres e-mail znajdą się w naszej bazie kontaktów. Administratorem Państwa danych jest Fundacja Wspomagania Wsi z siedzibą w Warszawie, przy ul. Bellottiego 1. Dane udostępnimy firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny – i nikomu innemu. Będziemy je przetwarzać wyłącznie w celu wysyłania do Państwa biuletynów Fundacji Wspomagania Wsi i Witryny Wiejskiej (raz w miesiącu). Sporadycznie będziemy też informować o organizowanych przez nas wydarzeniach.

Nasze działania są niekomercyjne i służą wspólnej sprawie: rozwojowi wsi i małych miast, dlatego informowanie o nich traktujemy jako prawnie uzasadniony interes realizowany przez naszą Fundację (art. 6 ust. 1 pkt f RODO). Regularnie biuletyny wysyłamy jednak tylko do osób, które wyraziły na to zgodę.

Biuletyny będziemy wysyłać do momentu, w którym odwołają państwo zgodę na wysyłkę (można po prostu zaznaczyć opcję „Jeśli nie chcesz otrzymywać tej wiadomości kliknij tutaj” – na dole każdego biuletynu). Sporadycznie pozwolimy sobie nadal wysyłać do Państwa informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach.

Jeżeli w ogóle nie będą Państwo chcieli dostawać od nas żadnych wiadomości – prosimy napisać w tej sprawie na adres mailowy rodo@fww.pl  lub pocztowy: Fundacja Wspomagania Wsi, Bellottiego 1, 01-022 WarszawaUsuniemy wtedy Państwa dane z naszej bazy całkowicie.

 

Mają Państwo również prawo żądania dostępu do swoich danych, ich poprawiania, sprzeciwu wobec przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku, gdyby Państwo uznali, że Państwa dane nie są przetwarzane prawidłowo.

Informacji tych udzielamy w związku z następującymi przepisami:

– Rozporządzenie Parlamentu i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w prawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane potocznie RODO.

– Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych