Lubię rozmawiać z ludźmi

Jędrek Godlewski, 16 listopada 2018 (14:39)
Zmiany w przestrzeni gminy nie zachodzą same. Dzieje się tak m.in. dzięki mrówczej pracy urzędników i urzędniczek, którzy są gotowi na dialog z mieszkańcami. Są wśród nich i tacy, dla których praca to ogromna pasja. Poznajcie pana Jerzego Wójsa, sekretarza małopolskiej gminy Mucharz, który, jak twierdzi, jest urodzonym urzędnikiem.

Budowa zbiornika retencyjnego Jezioro Mucharskie zwanego też zbiornikiem Świnna Poręba w województwie małopolskim, to inwestycja tak stara, że na jej otwarcie czeka już trzecie pokolenie. Tereny nad wodą są piękne, ale mieszkańcy nie mogą jeszcze z nich korzystać. Po części dlatego, że zbiornik wciąż jest w budowie, ale też dlatego, że jego brzegi nie są zagospodarowane.

Nie przeszkadza to władzom gminy Mucharz, żeby zaprosić mieszkańców do wspólnego zaplanowania kształtu terenów wypoczynkowych wokół jeziora.

O tym, jak rozmawiać z mieszkańcami, o radosnych momentach w życiu urzędnika i o wyzwaniach mówi Jerzy Wójs, sekretarz gminy Mucharz, która w ramach projektu Nasza Przestrzeń II przeprowadziła konsultacje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów przylegających do zbiornika Świnna Poręba. Pomysły na zmiany w przestrzeni przeniesiono na duże, kolorowe plansze i przedstawiono na spotkaniu z mieszkańcami.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu!


Czy można działać wspólnie? Można! Do tej pory w ramach programu Nasza Przestrzeń II rozmowy mieszkańców i samorządu przyniosły zmiany w dokumentach planistycznych w kilkudziesięciu samorządach. Dzięki temu przebudowane zostaną centra miejscowości, powstaną nowe drogi, świetlice, a także tereny inwestycyjne lepiej dopasowane do potrzeb i oczekiwań wspólnot.

Jeśli i Wy chcecie zmienić coś w swojej gminie, powiedzcie włodarzom, że już niedługo startujemy z projektem Nasza Przestrzeń III. Więcej informacji na temat projektu na stronie programu Nasza Przestrzeń.