Jak działać na rzecz osób LGBT+ na wsi? Webinar, 14.11. godz. 18.00

Jędrek Godlewski, 30 października 2023 (19:09)
Jak działać na rzecz osób LGBT+ na wsi? Zapraszamy na webinar z Ewą Twardowską, mieszkanką wsi Chropy, osobą działającą na rzecz społeczności wiejskiej i LGBT+, oraz Kubą Adamczykiem z Funduszu dla Odmiany. Spotkanie online odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00

Fundacja Wspomagania Wsi i Fundusz dla Odmiany zapraszają na webinar wszystkich, którzy chcą posłuchać opowieści o tym, jak wygląda działanie na rzecz osób LGBT+ na wsi. Dowiecie się, dlaczego osoby te chcą działać, z czym się mierzą, co robią i jak osobom LGBT+ żyje się na wsi. Chcecie też zainspirować się do stworzenia własnego działania na rzecz osób LGBT+ i dowiedzieć się, jak uzyskać wsparcie w działaniu i środki na nie? To spotkanie jest dla Was!

Transmisja spotkania:

W webinarze udział wezmą:

• Ewa Twardowska, mieszkanka wsi Chropy, zaangażowana w działania miejscowego stowarzyszenia “Stokrotka”, opowie, jak jej się żyje na wsi z tęczową rodziną oraz w jaki sposób w ramach projektu wspartego finansowo przez Fundusz dla Odmiany zorganizowała wyjazd mieszkańców na wystawę Daniela Rycharskiego i spotkanie o tematyce LGBT+ w remizie OSP.
  • Kuba Adamczyk z Funduszu dla Odmiany opowie o wsparciu, którego Fundusz udziela osobom działającym i chcącym zacząć działać na rzecz społeczności LGBT+ oraz przedstawi sytuację osób LGBT+ w Polsce, w tym osób mieszkających na wsi.

W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie, do których odniesiemy się na koniec webinaru. Wtedy też zorganizujemy sesję pytań i odpowiedzi, podczas której osoby uczestniczące będą mogły porozmawiać z naszymi gośćmi.

Gdzie i kiedy?

Webinar odbędzie się 14 listopada 2023 r. o godzinie 18.00 na platformie Zoom. Jeśli chcesz wziąć udział, wypełnij krótki formularz kontaktowy, a my prześlemy link do spotkania. Spotkanie potrwa max. 1 godz. i 45 min.

Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada do godz. 14.00

Część webinaru – opowieści Ewy i Kuby – będą transmitowane na żywo online, sesja pytań i odpowiedzi odbędzie się tylko w gronie osób uczestniczących w spotkaniu na Zoomie.

***

Jesteś zainteresowana_y działaniem na rzecz osób LGBT+ i chcesz zacząć działać już teraz? Potrzebujesz wsparcia w tym temacie? Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Projekt jest realizowany przy wsparciu Ambasady USA.