Jak rozwinąć firmę dzięki mikropożyczkom FWW? Sprawdźcie!

Jędrek Godlewski, 22 października 2019 (13:27)
W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania Wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, kujawsko pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podlaskim, podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

 

Usługi Leśne Piotr Radawiec

2

Pan Piotr Radawiec prowadzi działalność od 2016 roku. W zakres oferowanych przez niego usług wchodzi: zrywka drzewa z lasu, przygotowanie drewna opałowego, ale też koszenie trawników na prywatnych działkach. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże i chociaż przedsiębiorca obecnie pracuje sam, to w przyszłości planuje zatrudnić pracownika. Pan Piotr z fundacyjnej pożyczki korzysta po raz drugi. Dzięki niej uzupełnił zestaw maszyn do pracy w lesie, wyremontował ciągnik i zakupił nowe opony.

Usługi Leśne Piotr Radawiec
Ul. Wiejska 3
11-400 Kętrzyn
tel: 691924418

 

Jarosław Moczarski TROPS

1

Pan Jarosław prowadzi działalność od 2001 roku. Jest właścicielem restauracji KARDAMON w pięknym, zabytkowym budynku w centrum Kętrzyna. W restauracji odbywają się głównie rodzinne przyjęcia okolicznościowe. Lokal jest również otwarty dla klientów indywidualnych: mieszkańców Kętrzyna i turystów.
Przedsiębiorca z pożyczki ze środków Fundacji Wspomagania Wsi korzysta już po raz czwarty i chwali sobie tę formę wsparcia finansowego. Tym razem pożyczone środki przeznaczył na remont lokalu.

Jarosław Moczarski TROPS
Plac Piłsudskiego 1
11-400 Kętrzyn
tel: 510186865

 

ENGLISH HELPLINE Ewa Sznurowska-Taras

3

Pani Ewa prowadzi szkołę językową w Kętrzynie. Odbywają się w niej zajęcia dla osób w każdym wieku, od najmłodszych 3 latków po dorosłych.

Dzięki pożyczce kupiła niezbędny sprzęt: interaktywny monitor wspomagający naukę, szczególnie najmłodszych, meble szkolne oraz klawiatury bezprzewodowe.

Z fundacyjnej pożyczki pani Ewa skorzystała po raz pierwszy.

ENGLISH HELPLINE Ewa Sznurowska-Taras
Ul. Klonowa 2
11-400 Kętrzyn
tel: 609363304

***

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi