“Taki dobry człowiek i gej?” Jak być osobą życzliwą dla osób LGBT+? [WEBINAR]

Jędrek Godlewski, 17 stycznia 2024 (15:54)
Czasem chcemy dobrze, a wychodzi niezręcznie. Język, gesty, czyny - to wszystko ma znaczenie. Zapraszamy na spotkanie online z Marią Jaszczyk z Nowin (woj. wielkopolskie), oraz Olą Muzińską z Funduszu dla Odmiany, na którym opowiemy, jak można okazywać swoje wsparcie i życzliwość osobom LGBT+.

Fundacja Wspomagania Wsi i Fundusz dla Odmiany zapraszają na spotkanie online wszystkich, którzy chcą posłuchać opowieści o tym, co każdy i każda mogą zrobić, żeby wesprzeć osoby LGBT+ w naszym otoczeniu. Opowiemy o tym, jakie działania można podjąć, jak mówić i jak symbolicznie zaznaczać swoje poparcie dla społeczności LGBT+ w sposób adekwatny do sytuacji i potrzeb różnych osób.

W naszych opowieściach znajdzie się miejsce na omówienie uniwersalnych dobrych praktyk, ale też zachowań i gestów, których lepiej unikać. Powiemy Wam także o własnych doświadczeniach i drodze do zrozumienia, w jaki sposób wspierać z głową.

Co będzie się działo?

Porozmawiamy z osobami, które aktywnie działają na rzecz społeczności LGBT+ i nie tylko. Naszymi gościniami będą:

• Maria Jaszczyk, mieszkanka wsi Nowiny, założycielka Stowarzyszenia Miłośników Przyrody “Winniczek” w Nowinach, członkini zespołu Krajniacy z Wielkiego Buczka oraz osoba zaangażowana w działania Drużyny Szpiku i działająca na rzecz społeczności LGBT+.
  • Ola Muzińska, jedna z fundatorek Funduszu dla Odmiany, który udziela dotacje na działania wspierające społeczności LGBT+.

W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie, do których odniesiemy się na koniec webinaru. Wtedy też zorganizujemy sesję pytań i odpowiedzi, podczas której osoby uczestniczące będą mogły porozmawiać z naszymi gośćmi.

Po rozmowie z naszymi gościniami, chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. I te dotyczące tematu spotkania, i te dotyczące działań wspierających społeczność LGBT+ i możliwościach finansowania go.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2024 r. o godzinie 16:30 na platformie Zoom. Jeśli chcesz wziąć udział, wypełnij krótki formularz kontaktowy, a my prześlemy link do spotkania. Spotkanie potrwa max. 1 godz. i 45 min.

Część webinaru – opowieści Marii i Oli – będą transmitowane na żywo online, sesja pytań i odpowiedzi odbędzie się tylko w gronie osób uczestniczących w spotkaniu na Zoomie.

Jesteś zainteresowana_y działaniem na rzecz osób LGBT+ i chcesz zacząć działać już teraz? Potrzebujesz wsparcia w tym temacie? Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

Projekt jest realizowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Funduszem dla Odmiany przy wsparciu Ambasady USA.