Archiwum Wspomnien JPII

Upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do VII edycji konkursu Archiwum Wspomnień JPII

Piotr Włodarczyk, 3 kwietnia 2017 (13:39)
Drodzy uczestnicy! Otrzymaliśmy od Was kilkadziesiąt zgłoszeń do udziału w konkursie. Zarejestrowanym grupom przypominamy, że na Wasze prace czekamy do 30 kwietnia.

Czas zrealizowanego przez Was materiału wideo nie powinien przekraczać 30 minut. Płyty z nagranymi plikami wideo wraz z wypełnionymi metryczkami prosimy przesyłać na adres:

Instytut Papieża Jana Pawła I
ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1
02-972 Warszawa.

Mamy ogromną nadzieję, że niezależnie od wyniku konkursu, czas który poświęcicie na realizację wywiadów będzie dla Was ciekawą przygodą. Powodzenia!

***

Archiwum Wspomnień Jana Pawła II to konkurs dziennikarski skierowany do gimnazjalistów i licealistów prowadzony przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Instytutem Papieża Jana Pawła II.

Celem konkursu jest zgromadzenie w formie filmów-wywiadów wspomnień osób, które uczestniczyły w pielgrzymkach Ojca Świętego do Polski bądź też zetknęły się z nim osobiście. Uczestnicy konkursu mogą utrwalać zarówno ich osobiste historie, przeżycia oraz komentarze z tym związane, jak też wpisujące się w kontekst społeczno-polityczny okresu pontyfikatu Jana Pawła II.

Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca są co roku zapraszani na trzydniowy pobyt do Warszawy. Podczas wizyty w stolicy biorą udział w warsztatach dziennikarskich, zwiedzają siedziby wybranych mediów oraz uczestniczą w różnych atrakcjach kulturalnych zaplanowanych przez organizatorów. Zostają również uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

Więcej informacji na temat konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II można znaleźć pod adresem www.wspomnieniajp2.pl.