Wracamy do działań. Wyzwania i szanse

Jędrek Godlewski, 22 września 2021 (13:59)
Zapraszamy na warsztat pt. WRACAMY DO DZIAŁAŃ – WYZWANIA I SZANSE. Celem spotkania jest wymiana wiedzy między uczestnikami i podniesienie ich energii do ponownego włączania mieszkańców terenów wiejskich do działań i systematycznej aktywności na rzecz swoich społeczności i dobra wspólnego.  

Kto może wziąć udział w warsztacie?

Warsztat przeznaczony jest dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i rad sołeckich, działających na rzecz swoich społeczności we wsiach i miasteczkach do 6000 mieszkańców.

Do udziału w warsztacie zapraszamy pojedyncze osoby lub dwuosobowe zespoły, przedstawicieli organizacji lub rad sołeckich.

Uwaga! Pierwszeństwo w kwalifikowaniu do udziału będą miały osoby zaszczepione przeciw Covid-19.

 

Kto poprowadzi warsztat?

Warsztat prowadzony będzie przez psycholożkę społeczną Marzenę Łotys, posiadającą szerokie doświadczenie w zarządzaniu i prowadzeniu działań społecznych.

 

Czego można będzie się nauczyć?

Czas pandemii w wielu miejscach spowolnił lub wręcz zatrzymał działalność społeczną. Bardzo często osoby aktywne społecznie zostały osamotnione w swoich działaniach a czasem wręcz zostały same z rozpoczętymi działaniami. Naszym celem jest wzmocnienie energii tych aktywnych  osób, „podładowanie ich wewnętrznych akumulatorów” i poszukanie odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące tego jak:

– w przyszłości zapewnić sobie realne wsparcie innych mieszkańców, również w czasach kryzysu;

– przywrócić chęć mieszkańców do włączania się w działania w obecnych czasach;

– włączać w działania na rzecz dobra wspólnego osoby o odmiennych poglądach;

– prezentować swoje stanowisko w sposób bezpieczny i akceptowalny dla wszystkich stron;

– nie ulegać szumowi informacyjnemu i z wielu źródeł przekazu wybierać wiarygodne informacje;

 

W trakcie spotkania, w oparciu o różnorakie techniki warsztatowe, uczestnicy wymienią się swoimi doświadczeniami z czasu pandemii i wypracują metody skutecznego powrotu do aktywnych działań oraz efektywnego wykorzystania odradzającej się energii społecznej. Zastanowimy się wspólnie nad tym, co robić by w przypadku kolejnych kryzysów pozostać w otoczeniu innych aktywnych osób z naszego środowiska oraz jak analizować docierające do nas informacje, tak by w czasach niepewności nie ulegać dezinformacji.

 

Gdzie i w jakim terminie odbędzie się warsztat?

Warsztat odbędzie się w Łowiczu w Hotelu Eco. Zakwaterowanie w pokojach jedno lub dwu osobowych. Poniżej podajemy termin warsztatu.

 

Data Warsztatu Termin zamknięcia naboru uczestników
22-24 października 2021 r.   12 października 2021 r.

 

W pierwszym dniu warsztatu, zajęcia rozpoczynają się około godz. 14.00 a ostatniego dnia kończą ok. godz. 13.00.

 

UWAGA: Jednorazowo w warsztacie może brać udział maksymalnie 16 osób. Doradzamy jak najwcześniejsze wysłanie zgłoszeń gdyż listy uczestników zapełniają się bardzo szybko. Kolejność zgłoszeń jest bardzo istotna, jednakże Fundacja zastrzega sobie prawo wyboru uczestników na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

 

Koszt udziału w warsztacie:

Fundacja Wspomagania Wsi pokrywa koszty udziału w warsztacie takie jak: noclegi, posiłki i materiały dydaktyczne. Fundacja nie pokrywa kosztów podróży.

 

Jak wziąć udział w warsztacie?

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w warsztacie prosimy o szczegółowe wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przysłanie go e-mailem na adres mslotwinskalychota@fww.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń podany jest w powyższej tabeli.

Potwierdzenie udziału wraz z informacją o terminie warsztatu i szczegółowym programem otrzymają Państwo e-mailem najpóźniej na 8 dni przed rozpoczęciem warsztatu, na który zostaną Państwo zakwalifikowani.

 

Zapraszamy!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:

Monika Słotwińska-Łychota

Fundacja Wspomagania Wsi

ul. Bellottiego 1, lok. 1; 01-022 Warszawa

e-mail: mslotwinskalychota@fww.pl