Nasza Przestrzeń II

Pies na wsi. Kodeks Opieki nad Psem

Są młodzi, o coś im chodzi

„Ptoki” i miejscowi

Lato to tradycyjnie okres wzmożonej pracy rolników w polu. Nie wszystkim się to podoba. Sypią się mandaty, groźby i skargi na rolników. Że zbierają żniwo po zmroku i kombajn hałasuje, że krowy śmierdzą, że maszyny rolnicze na drodze robią korki... Migracja mieszkańców miasta na wieś była m.in. przedmiotem badań przeprowadzonych przez Fundację Wspomagania Wsi w 2017 roku.

Uczniowie odkrywają mało znane historie o Papieżu Janie Pawle II

"Kto chce szukać prawdy, musi zdobyć się na wysiłek. Musi iść w górę, do źródła, choć czasem oznacza to drogę pod prąd". Tak o swoim spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II opowiadał bohater reportażu, który wygrał VIII edycję ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego dla młodzieży Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Jury wyłoniło trzy najlepsze zespoły z całej Polski.