Spotkania w Marózie

XIX Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

AKADEMIA SKUTECZNEGO DZIAŁANIA

Maróz, 24-26 września 2020 r.

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na wsi oraz sołectw na kolejne spotkanie w Marózie.

Akademia Skutecznego Działania jest spotkaniem ludzi mądrych i aktywnych, troszczących się o swoje miejsce i swoją ojczyznę. Ludzi otwartych na innych, ludzi otwartych na wyzwania, znających wartość działania razem. Jeśli działasz na wsi, nie brak Ci pasji i zaangażowania i chcesz jeszcze skuteczniej pracować na rzecz swojej społeczności, spotkaj się w gronie 350 podobnych do Ciebie osób z całej Polski. To okazja do wymiany pomysłów, inspiracji, podzielenia się z innymi tym, co robisz.

W programie znajdą się zajęcia o tym, jak doskonalić misję i pracę społecznika – poprzez dialog, mediację, kontrakt społeczny, pilnowanie jawności działań samorządu, planowanie działań społecznych, a także przeciwdziałanie wypaleniu.

Podamy przykłady, m.in. jak w innowacyjny sposób pracować i bawić się z małymi dziećmi, jak pożytecznie i aktywnie spędzić czas wśród seniorów, jak docenić i chronić dziedzictwo przyrodnicze, dlaczego istnieją i czego dotyczą prawa zwierząt, i wiele, wiele innych.

Na specjalnej sesji oddamy głos uczestnikom, którzy opowiedzą o własnych pomysłach i doświadczeniach.

Wśród zaproszonych gości wystąpi m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar.

Oprócz części zajęć (warsztatów w mniejszych grupach), które wybierane są przez uczestników czasie rekrutacji, pełen program Spotkania obejmie m.in.

• wykłady,
  • prezentacje dobrych praktyk,
  • jarmark idei,
  • zabawy integracyjne

i zostanie opublikowany wkrótce. Koszty udziału w spotkaniu, poza opłatą rekrutacyjną i dojazdem, pokrywają organizatorzy.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WRZEŚNIOWEGO SPOTKANIA W MARÓZIE JUŻ WKRÓTCE.

O Spotkaniach w Marózie

Zapraszamy do lektury relacji z zeszłorocznego Spotkania w Marózie i do oglądania zdjęć.

Już od 2001 roku Fundacja Wspomagania Wsi wspólnie z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA organizuje Ogólnopolskie Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Spotkania odbywają się Marózie (koło Olsztynka, w woj. warmińsko-mazurskim). Celem corocznych Spotkań jest wspieranie rozwoju wsi poprzez zaangażowanie jej mieszkańców w sprawy społeczne i publiczne.

Każdego roku w Spotkaniu uczestniczy od 350 do 500 osób reprezentujących kilkaset organizacji pozarządowych działających na wsiach i w małych miejscowościach, władze samorządowe, rady sołeckie, szkoły i organizacje o zasięgu ogólnopolskim. „Maróz” jest dla nich okazją do poszerzenia umiejętności zarządzania organizacją, poznania sprawdzonych i dobrych projektów rozwoju lokalnego, uzyskania informacji o możliwościach finansowania nowych inicjatyw oraz nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń. Każde Spotkanie odbywa się pod hasłem przewodnim, wokół którego organizowane są warsztaty i dyskusje.

W 2021 roku odbędzie się XX Spotkanie Organizacji działających na Obszarach Wiejskich w Marózie. Więcej informacji o tematyce Spotkania oraz rekrutacji dostępne będzie wkrótce.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych uczestników Spotkania w Marózie

Organizatorami spotkań są Fundacja Wspomagania Wsi i Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Spotkanie współfinansowane jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Zobacz spotkania z zeszłych lat:

XVIII Spotkanie (23-25.05.2019 r.) „Akademia Skutecznego Działania”

XVII Spotkanie (17-19.05.2018 r.) „Akademia Skutecznego Działania”

XVI Spotkanie (18-20.05.2017 r.) „Zanim będzie za późno”

XV Spotkanie (19-21.05.2016 r.) „Na światło dzienne”

XIV Spotkanie (21-23.05.2015 r.) „Organizacja lokalnie”

XIII Spotkanie (22-24.05.2014 r.) „Nowe wyzwania, nowe metody”

XII Spotkanie (23-25.05.2013 r.) „Ja i sąsiedztwo/społeczność/samorząd”

XI Spotkanie (24-26.05. 2012 r.) „Organizacje, samorząd. Razem czy osobno?”

X Spotkanie (19-21.05. 2011 r.) „Przyszłość, młodzież, wieś, wyzwania”

IX Spotkanie (20-22.05.2010 r.) „Małe dzieci, wychowanie, edukacja internet”

VIII Spotkanie (14-16.05.2009 r.) „Internet, edukacja, krajobraz, sztuka”

VII Spotkanie (15-17.05.2008 r.) „Dziedzictwo kulturowe”

VI Spotkanie (17-19.05.2007 r.) „Internet na wsi- wieś w Internecie”

V Spotkanie (11-13.05.2006 r.) „Nasza Wspólnota, Nasza Wieś, Nasza Świetlica”

IV Spotkanie (12-14.05.2005 r.) „Technologie informacyjne w rozwoju społeczności lokalnych”

III Spotkanie (6-8.05.2004 r.) „Od pomysłu do projektu”

II Spotkanie (maj 2003 r.)

I Spotkanie (19-22.03.2002 r.)